10 listopada 2015

Cykoriada - zdrowie bez wyrzeczeń .

Kawa -  napój bez którego nie którzy z nas nie wyobrażają sobie poranka , od razu stawia nas nagi i dodaje energii . Niestety  dzięki zawartości dużej ilości kofeiny nie jest ona dla każdego . Co zrobić gdy nagle narastają nam problemy z ciśnieniem albo inne problemy zdrowotne ,  i nie możemy spożywać swego ulubionego trunku?
Wystarczy sięgnąć po zdrowy substytut kawy od Cykoriady !

Cykoriada- unikalny napój rozpuszczalny, łączący wyszukany smak oraz bogactwo wartości odżywczych. Głównym składnikiem jest ekstrakt z korzenia cykorii. Stanowi źródło cennego błonnika oraz inuliny, która jest naturalnym prebiotykiem. Starannie dobrane dodatki do ekstraktu z korzenia cykorii zwiększają jego właściwości oraz urozmaicają walory smakowe.Przyznam , że wcześniej nie miałam możliwości wypróbowania Cykoriady , nie wiedziałam , że ma ona tyle zalet :
- wspomaga rozwój korzystnej mikroflory jelitowej
- zmniejsza stężenie glukozy we krwi 
- obniża poziom cholesterolu we krwi
- wspomaga układ odpornościowy 
- wpływa na przyśpieszenie przemiany materii
- hamuje łaknienie
 - nie zawiera kofeiny co sprawia , że nie jest szkodliwa dla kobiet w ciąży , karmiących piersią , starszych i młodszych 
- nie zawiera glutenu  
- jest bogata w inulinę czyli naturalny prebiotyk 
- wpływa korzystnie nawet na urodę 
 - nie drażni układu po­kar­mo­we­go, mogą więc ją spożywać osoby cierpiące na do­le­gli­wo­ści żo­łąd­ko­we , za­bu­rze­nia trawieniaCykoriada instant jest dostępna w wersji smakowej  z żeń-szeniem , klasycznej oraz z jagodami , którą ja miałam możliwość spróbować
Jagody posiadają szereg właściwości, m.in. przeciwbakteryjnych, przeciwwirusowych, oczyszczających krew, przeciwanemicznych oraz przeciwnowotworowych.
Po otworzeniu produktu wydobywa się ładny zapach przypominający aromat cukierków kawowych . Przygotowanie jest bardzo proste wystarczy 1 - 2 łyżeczki zalać gorącą , ale nie wrzącą wodą , dodać  mleko , cukier wedle upodobań . Granulki po zalaniu wodą rozpuszczają się w całości i nie pozostawiają pływających fusów , czego osobiście nie lubię. Smakowo rzeczywiście przypomina kawę , jest wyrazista i dodaje energii . 

Zachęcam do spróbowania substytutu kawy a gwarantuję , że się nie zawiedziecie - dzięki temu zadbacie o swoje zdrowie bez wyrzeczeń !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz