20 lutego 2017

NORA ROBERTS - OBSESJA


' Miał swoje tajemnice - wiedziała już, że mają je wszyscy dorośli. Tajemnice, które skrywali przed innymi i które sprawiały, że ich wzrok stawał się twardy [...] '

Naomi Carson, zwykła dziewczynka, która wiedzie z pozoru szczęśliwe życie dwunastolatki w lesie poznaje drugą, nieznaną twarz swojego ojca. Tajemnica, którą skrywa jej najbliższy w środku lasu sprawi, że życie dziecka nigdy już nie będzie takie samo. Mimo traumatycznych przeżyć po 17 latach zmagania się z przeszłością i uciekania z miejsca na miejsce by nikt nie odkrył prawdy o jej rodzinie w końcu odnajduje pasję jaką jest fotografia i miejsce w którym chce osiąść na stałe. Kupuje stary dom na skarpie z założeniem, że będzie on idealną przystanią dla niej, jednak wiadomość, że ktoś nowy pojawia się w miasteczku szybko rozchodzi się wśród mieszkańców. Naomi, która chce zaznać spokoju we własnym domu wzbudza ciekawość sąsiadów. Poznaje wspaniałych przyjaciół, oraz miłość czego zupełnie się nie spodziewa. Jednak czy demony przeszłości pozwolą jej wieść szczęśliwe życie? Okazuje się, że ktoś z mieszkańców zna jej przeszłość, a w miasteczku zaczynają się zabójstwa młodych kobiet podobnych do Naomi. Czy w porę uda się znaleźć mordercę, do złudzenia przypominającego jej Ojca, zanim dopadnie on Naomi?

 ' Obsesja ' to połączenie gatunków będących podstawą twórczości Roberts, przeplata się ze sobą gorący romans oraz thriller gdzie zdecydowanie uczucie przeważa. Jak na powieść kryminalną dla mnie jest trochę za mało poświęcone wątkowi kryminalnemu, jednak nie przeszkadza to zdecydowanie w tym aby ta powieść stała się naszym Bestsellerem. Powieść pochłania już od pierwszych stron co sprawia, że czytelnik chce brnąć w nią coraz głębiej. Zmusza nas do przemyśleń na temat naszej rodziny, przyjaciół, do tego aby pomyśleć w jakim stopniu znamy bliskie nam osoby i czy oby na pewno są godne zaufania. Uczy rozsądku i zachowania trzeźwego umysłu bez względu na to w jak trudnej sytuacji się znajdziemy.
Przekonaj się z czym musiała zmierzyć się Naomi.

Wydawnictwo: Edipresse Książki

2 komentarze:

 1. Zapowiada się naprawdę ciekawa, trzymająca w napięciu powieść. Lubię twórczość Nory Roberts:)

  Pozdrawiam,
  http://www.karminoweusta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja poznałam autorkę niedawno jednak już zdążyłam obejrzeć kilka ekranizacji filmowych, i zdecydowanie Nora Roberts zostanie ze mną na dłużej ! :)

   Pozdrawiam!

   Usuń