7 września 2017

FUNIVERISTY - FUN SNOW, CZYLI JAK OTRZYMAĆ SZTUCZNY ŚNIEG


Jesień przywitała  nas deszczowo przez co większość czasu niestety spędzamy w domu. Jesteśmy z tej grupy, których pociechy niestety nie dostały się do żłobka i bawimy się nadal same w czterech ścianach. Także jak uprzyjemnić te deszczowe chwile aby się nie zanudzić i wykorzystać je kreatywnie? Ja mam na to sposób z Funiversity, zresztą mogliście już ich poznać we wcześniejszym poście.
Teraz także z córką postawiłyśmy na tę firmę aby wspólnie spędzić czas, i tak oto wykonałyśmy kolejny eksperyment.
Tym razem postawiłam wybrać eksperyment, który później można w jakiś sposób wykorzystać do zabawy i padło na Fun Snow, czyli jak otrzymać sztuczny śnieg.Wybrałam ten ponieważ poradzą sobie z nim nawet najmniejsi naukowcy! Bardzo byłam ciekawa na jakiej zasadzie zadziała ten eksperyment, w przypadku ostatniego wystarczyło dolać wodę do aligatora i zobaczyć jak z dnia na dzień rósł i stał się przyjacielem córki (:
Wracając do Fun snow w opakowaniu  znajduje się plastikowa tubka z białym proszkiem, który należy wsypać do wysokiego naczynia  i zalać wodą. Od razu możemy zauważyć jak 'śnieg' zaczyna pęcznieć i powiększać swoją objętość. Przyznam, że byłam ciekawa na produkt zachowa się po wzięciu do ręki, jednak miło się zaskoczyłam, ponieważ nie rozwarstwiał się, nie roztapiał a jego konsystencja była bardzo przyjemna bardzo przyjemna. Córka także chętnie sprawdziła jaki jest nasz śnieg w dotyku.
Jak widać eksperyment nam się  udał a sztuczny śnieg jeszcze przez pare dni był najlepszą zabawką córki, bo jaka to frajda jak można różne zabawki zatapiać w śniegu ! :) Warto wspomnieć również, że taka zabawka/eksperyment fajnie sprawdzi się w okresie świątecznym jako ozdoba, ponieważ nasz wytworzony śnieg nie rozpuszcza się w cieple i może dekorować nasz parapet a nawet stół.

Czas spędziłyśmy kreatywnie, a co najważniejsze wspólnie przez co wygrałyśmy z nud w ten deszczowy dzień! (:
A Wy jakie  macie zabawy gdy za oknem pogoda nie sprzyja?5 komentarzy:

 1. Świetny pomysł na zabawę dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale naprawdę świetny pomysł ! My z synkiem byśmy mieli niezła frajdę ! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie dostanie się do żłobka wiadomo ma swoje plusy i minusy, zależy jak na to spojrzeć. Myślę, że jest to dobry sposób na zabawę z dzieckiem, zwłaszcza, że jeszcze kilka lat temu sama byłam zafascynowana sztucznym śniegiem. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Great post!

  You have a nice blog!

  Would you like to follow each other? (f4f) Let me know on my blog with a comment! ;oD

  Have a great day!

  xoxo Jacqueline
  www.hokis1981.com

  OdpowiedzUsuń